Mersin Yaşam Gazetesi

Beka Sorunu

Cengiz Çatak

“Beka” nın kelime anlamı, kalıcılık, sonsuzluk. ölümsüzlüktür. AKMHP iktidarı her cümlesinin başında, “ülkemizin bekası için” deyimini kullanmaktadır. Peki ülkemizin gerçekten beka sorunu var mıdır ? varsa nedenleri nelerdir ? çözümü nedir ?

Ülkemiz son günlerde gerçekten de ciddi bir beka sorunu ile karşı karşıyadır. Zira, devletin bütün kurumlarını ele aldığımızda; Dış politikadan, milli eğitime, adalet sisteminden,milli güvenliğe,tarım sektöründen, hayvancılık sektörüne, üretimden, sanayiye, toplumsal huzurdan, kültürel ve ahlaksal yozlaşmaya doğru sürekli bir gerileme içinde olduğumuzu görüyoruz.

Oysa AKMHP iktidarı, asıl beka sorunları gizlemek adına, gündemi değiştirmek ve algı yaratmak için, suni BEKA SORUNU yaratmaya ve göstermeye çalışmaktadır. Yandaş medyanın etkisi ile bunda da gayet başarılı olmaktadırlar.

AKMHP iktidarı, dış politikadaki hataları,eğitimdeki sorunları, adalet sistemindeki tıkanıklığı, güvenlik konusundaki endişeleri, toplumsal huzurdan uzaklaşılmasını, tarım, hayvancılık ve sanayideki gerilemeyi, kültürel ve ahlaksal yozlaşmayı engellemek için ne tür çözümler üretmektedir ? Bugüne kadar ne yapmıştır. Yaptıkları ülkemizi ne kadar ileriye taşımıştır ? Yoksa geriye mi götürmüştür ? Beka sorunu; AKMHP iktidarının yanlış politikalarından mı kaynaklanmaktadır ?

Ülkemizin beka sorunu yaşamasının nedeni,AKMHP iktidarının ileriyi görmeden, günü birlik çözümler üreten ve yap-boz tahtasına dönüştürülen politikaları olmaktadır. Beka sorununu yaratanların, sürekli bir beka korkusu vermeye çalışmaları büyük bir çelişki ve aldatmacadır.

AKMHP iktidarı, ülkemizin menfaatlerini ve geleceğini değil, kendi geleceklerini ve menfaatlerini korumanın derdine düşmüşlerdir. Üstelik, tüm insani, dini ve milli değerleri kullanarak ve yasaları da hiçe sayarak bunu yapmaya çalışmaktadırlar. AKMHP iktidarı, artık gönüllü kandırılmayı bırakmalıdır. Her kandırılmanın bedelini halkımız çok ağır ödemektedir. AKMHP iktidarı kendilerini kandıranları değil, ülkesini gerçekten seven insanların eleştirilerini dinlemesi gereklidir.

Artık akılcı düşünmek ve akılcı politikalar üretmek zorundayız. Dönülmez noktaya gelmeden,geleceğimize sahip çıkmalı, birlik ve beraberlik içinde iç kavgaları bir tarafa bırakarak samimi olarak mücadele etmeliyiz. Yarın geç olabilir.