Mersin Yaşam Gazetesi

Üniversitede çocuk şenliği

Üniversitede çocuk şenliği

Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü futbol sahası ve açık spor alanında Mersin Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine Yılmaz Bolat, Merkez Müdür Yardımcısı Ar. Gör. Dr. Oğuzcan Çığ ve öğretim elemanı Ar. Gör. Dr. Simge Yılmaz’ın katkılarıyla Mersin Çocuk Üniversitesi etkinliği olarak “Çocuk Şenliği” düzenlendi.

Şenliğin açılışı Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı tarafından yapıldı. Şenliğe Mersin Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Yörük Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi, Yenişehir Cumhuriyet Anaokulu’nun yanı sıra Mersin Olgunlaşma Enstitüsü, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ve öğretmenler katıldı.

Şenliğe Yenişehir Cumhuriyet Anaokulu idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri ve öğrenci velileri büyük katılım sağladı. Şenlikte anne babalarıyla birlikte koşarak parkuru tamamlayan çocuklara madalya takdim edildi. Geleneksel oyunlar ile ilgili hazırlanmış olan 16 adet atölyede çocukların kültürel oyunlar oynaması sağlandı.

Ayrıca Eğitim Fakültesi öğrencileri kukla gösterisi yaparak, Nasrettin Hoca, Keloğlan, Can Kız ve Palyaço kostümleri giyerek çocukların eğlenmelerine katkı sundu.